Декілька невідомих фактів про автомобільні фільтра

12/12/2019

Кожен водій неодноразово стикався з необхідністю змінювати фільтри в своєму автомобілі. Більшість власників транспортних засобів роблять це регулярно, але як часто насправді потрібно міняти фільтруючі елементи?

На відміну від радянських Жигулів і Газонів, сучасні легкові і вантажні автомобілі не потребують такої частої зміни фільтрів і можуть проходити досить великі відстані без будь-якого технічного обслуговування.

Повітряний фільтр автомобіля

У двигунах з карбюраторної подачею палива чистота повітряного фільтра грає велику роль. Забитий фільтруючий елемент істотно впливає на потужність двигуна і витрату палива, тому водіям таких машин доводиться міняти його якомога частіше. З сучасними інжекторними автомобілями все відбувається дещо інакше. Система вприскування оснащена датчиками, які регулюють подачу повітря, враховуючи всі чинники, в тому числі і пропускну здатність повітряного фільтра. Якщо повітря надходить менше, система відповідно регулює подачу палива і витрата бензину не збільшується. Що стосується потужності двигуна, то сильно забитий елемент може її знизити, але не так суттєво, як в карбюраторному моторі.

Звичайно, міняти повітряний фільтр необхідно вчасно, але робити це при найменших проявах забруднення не варто. Водієві потрібно просто дочекатися планових термінів заміни і оглянути деталь. Якщо з фільтром все в порядку, можна сміливо залишати його і їздити далі, особливо якщо ви знаєте, що пересувалися в умовах сильних забруднень.

На вантажних автомобілях також слід не поспішати міняти повітряний фільтр, не переконавшись, що старий непридатний до експлуатації. Стан цієї деталі на вантажних автомобілях перевіряють за допомогою спеціального обладнання, яке вимірює його пропускну здатність. Якщо тиск повітря проходить через фільтр при працюючому двигуні недостатнє, то його змінюють. Перевірити прохідність повітря можна і іншим більш простим способом. Для цього на СТО використовують звичайний ліхтарик, яким просвічують деталь зсередини. Якщо світло проходить погано (менше 50%), значить, елемент пора замінити. Деякі фільтра виготовляються з дуже товстого матеріалу, який сам по собі не пропускає світло. Якщо у вас саме такий фільтр, то міняти його краще відповідно до рекомендацій виробника.

Фільтр палива

Сучасне паливо повинне відповідати більш суворим стандартам екологічності, тому в порівнянні з попередніми десятиліттями воно стало набагато чистіше. Завдяки цьому, а також збалансовану систему уприскування, відпала необхідність часто міняти паливні фільтри. Заміна відбувається тільки на автомобілях з великим пробігом або якщо виникли несправності в паливній системі, наприклад, в дорозі ви заправилися неякісним паливом, з великою кількістю забруднень.

Паливні фільтри дизельних двигунів вимагають до себе більшої уваги, так як цей вид палива більш брудний. У порівнянні з бензином, в дизелі більше грубих частинок, які поступово засмічують фільтруючий елемент. Власникам транспортних засобів, що працюють на дизелі, неминуче доводиться часто міняти паливні фільтри. Особливу небезпеку для системи подачі дизельного палива становить вода, яка може завдати серйозної шкоди, потрапивши всередину мотора. Для запобігання таких неприємностей, дизельний фільтр оснащений спеціальними водними сепараторами. Якщо сепараторів в системі немає, у водному середовищі можуть завестися бактерії і мікроорганізми, які представляють серйозну небезпеку для її правильного функціонування.

Салонний фільтр

Очищення повітря в салоні дуже важлива, так як пересувається автомобіль в основному по курних і загазованим дорогах. Особливо актуально це для тих, хто схильний до алергій, респіраторних захворювань або часто подорожує з маленькими дітьми. Разом з повітрям з навколишнього середовища в салон автомобіля потрапляють такі домішки як:

  • пилок рослин;
  • дорожній пил;
  • вихлопні гази;
  • пил від гальмівних колодок;
  • сажа і кіптява;
  • комахи.

Для того щоб водій і пасажири не дихали всім цим, сучасні автомобілі обладнуються фільтрами салону. Ці знімні елементи очищення повітря можуть мати різну конструкцію. Вони бувають прості одношарові, багатошарові, а також із застосуванням вугільного пилу для затримки неприємних запахів. Змінювати фільтр салону необхідно не рідше, ніж це рекомендується виробником, а якщо ви живете в великому мегаполісі або регіоні з пиловими бурями і хімічним виробництвом, робити це потрібно ще частіше.

Вернуться к списку новостей